13 grudnia 2019 r.
Nadbużańska Noc Świętojańska już 25 -
26 czerwca

 
 


Wybierz:

 • Strona Główna
 • NNŚ - 2015
 • NNŚ - 2014
 • NNŚ - 2013
 • NNŚ - 2012
 • NNŚ - 2011
 • NNŚ - 2010
 • NNŚ - 2009
 • NNŚ - 2008
 • NNŚ - 2007
 • NNŚ - 2006
 • NNŚ - 2005
 • NNŚ - 2004
 • NNŚ - 2003
 • NNŚ - 2002
 • NNŚ - 2001
 • NNŚ - 2000
      Zdjęcia
 • Galerie Zdjęć
 • Linki
 • Kontakt

  Licznik Odwiedzin
  369263 odwiedzin

  Użytkownicy online
  Aktualnie jest 3 gości i 0 użytkowników online


 • Odwiedzasz: Strona Główna NNŚ - 2000

  Wspomnień Czar ... Print E-mail
   

  NADBUŻAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA była wielkim wydarzeniem na skalę całego powiatu. O takiej imprezie plenerowej nie sposób szybko zapomnieć. Festyn zebrał same słowa uznania, był wspaniały, możemy się nim jedynie chwalić i być dumni. Organizatorami festynu byli: Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Małkini Górnej. Impreza nad rzeką Bug długo zostanie w pamięci wszystkich zebranych.

  A więc teraz wspomnień czas: o naszym wielkim festynie wiedziała cała Polska, a przynajmniej ta część, która słucha "Radia dla Ciebie" i ogląda W.O.T. Patronem medialnym było ogólnopolskie radio i telewizja. Przez cały tydzień poprzedzający festyn, w "Radiu dla Ciebie" można było usłyszeć nazwę naszej miejscowości nie tylko w zapowiedziach imprezy, ale również posłuchać audycji o rozwijającej się turystyce, walorach przyrodniczych, historii gminy i kolei, istniejących zabytkach, rozwijającej się kulturze. Śpiewał również zespół "Małkinianka" - wizytówka gminy. Jednym słowem w "Radiu dla Ciebie" Małkinia miała swoje pięć minut przez sześć dni oraz relacje na żywo nadawane z festynu. Również Warszawski Ośrodek Telewizyjny przedstawił sprawozdanie z Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej w Małkini Górnej.

  Oprócz tych największych, informacje o festynie przed i po zamieszczały: Ostrowski Tygodnik Powiatowy, Tygodnik Ostrołęcki, Wiadomości Małkińskie oraz Ostrowska Telewizja Kablowa i Małkińska Telewizja Kablowa.

  Pierwszym punktem programu w sobotę 24 czerwca były zawody wędkarskie. Już o godzinie piątej rano miłośnicy wpatrywania się w spławik zasiedli nad brzegiem rzeki, aby w skupieniu rywalizować o puchar Wójta gminy pana Marka Kubaszewskiego.

  Około godziny 11;00 na rozległych terenach wystawowych zaczęły pojawiać się pierwsze firmy prezentujące się na festynie. Była firma KRŰGER Polska (dzieciaki miały uciechę, mogły spróbować gratisowych napojów witaminowych, a dorośli skosztować kawy), firma Interchemall - Zespół Młynów Jelonki zainteresowanym rozdawała paczki mąki, Bank Kredytowy z Ostrowi Mazowieckiej prezentował swoją ofertę. W pełnym szyku prezentował się Browar Łomżą, który zapewnił smakoszom piwa szereg miejsc siedzących i parasole. Firma Coca -Cola oprócz swoich produktów zaprezentowała bardzo interesujący samochód reklamowy. Wiele osób, głównie dzieci wraz z rodzicami chętnie odwiedzało stoisko firmy Rockwool, gdzie rzucając lotką można było wygrać upominki. Takich atrakcji było bardzo dużo, nie sposób ich wszystkich wymienić, ale dodam, że były gratisowe baloniki, firmowe kubeczki, foldery reklamowe firmy BORAM i innych. Należy również wspomnieć o tak istotnej sprawie na tym festynie, jak scena, którą przygotował pan Mirosław Przesmycki - firma Transportowo-Usługowa.

  -Atrakcji wśród sponsorów, handlowców i wystawców było wiele: na przykład wystawa malarstwa pani Godlewskiej, kosmetyki firmy Avon. Gratisową degustację zapewnił nam również "Motel Mazowiecki" z Ostrowi Mazowieckiej. Do wystawców w tych dniach dołączyła Autoryzowana Stacja Obsługi DAEWOO z Ostrowi Maz. pana Andrzeja Modzelewskiego, która to prezentowała auta tejże marki. Z aut ciągle wysiadali i wsiadali potencjalni właściciele lub też osoby marzące o takich samochodach.

  Podczas festynu pogoda dopisała, co przyciągnęło licznych chętnych spędzania czasu na świeżym powietrzu, w doborowym towarzystwie, przy dobrej zabawie.

  W godzinach popołudniowych jako pierwszy zagrał zespół "The Colt" rozgrzewając publiczność, kolejny na scenie zagościł zespół "Big Day", przez niektórych uważany za wielkie wydarzenie festynu i najciekawszy punkt programu. Ale to był dopiero początek atrakcji, następnie, aby tradycji stało się zadość, bo był to przecież dzień świętego Jana, odbyło się przedstawienie obrzędowe "Wianki Świętojańskie". Było puszczanie wianków do Bugu, palenie ognisk, po rzece płynęły również dziewczyny przebrane za sobótki. Wszystko to nadało wyjątkowej atmosfery temu dniu, było malowniczo, powiało melancholią dawnych zabaw nocy świętojańskiej.

  Imprezę zaszczycili swoją obecnością oficjalnie zaproszeni goście, a wśród nich: Zbigniew Chrzanowski - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Chodkowski - Senator RP, Włodzimierz Nieporęt - Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Tadeusz Romanowski - Kierownik Delegatury w Ostrołęce Urzędu Wojewódzkiego, Zenon Sobejko - Urząd Wojewódzki, Zbigniew Rak - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Bogumił Brzózka - Starosta Powiatu, Józef Polak - Vice Starosta, Andrzej Andersz - Przewodniczący Międzygminnego Związku Ziemia Ostrowska, Zdzisław Jodkowski - Komendant Powiatowy PSP, Lech Dmochowski - Powiatowa.

  Festyn przyciągnął całe legiony ludzi, szacuje się, że festyn każdego dnia odwiedziło 10 tysięcy osób, zarażeni świąteczną atmosferą czekali na występ Renaty Dąbkowskiej. Piosenkarka otrzymał lawinę braw i słowa uznania, po koncercie było spotkanie z fanami i rozdawane autografy.

  Tego dnia odbyła się jeszcze "Dyskoteka z Radiem dla Ciebie", prowadzącym był sam Artur Orzech, który prosto z festiwalu w Opolu przyjechał do Małkini, aby bawić zebraną tutaj publiczność. Dyskoteka trwała do białego rana, a chętnych zabawy było bardzo wielu. Atmosfery panującej w tę najkrótszą noc w roku nie można opisać, to trzeba przeżyć. Pierwszy dzień dostarczył niezapomnianych wrażeń.

  Festynowi towarzyszyło wiele działań organizacyjnych, oprócz ciekawego programu artystycznego należało zadbać o porządek i bezpieczeństwo przebywających na terenie imprezy. Był punkt pomocy medycznej, w którym non stop przebywał lekarz i karetka pogotowia. A o bezpieczeństwo i porządek zadbali profesjonaliści: Agencja Ochrony "TARCZA" z Ostrołęki. Ich działania wspomagały takie służby, jak PSP z Ostrowi Maz., OSP gminy Małkinia oraz harcerze. Nad całością czuwała Powiatowa Komenda Policji z Ostrowi Maz. i Posterunek Policji w Małkini. Tym wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tak wspaniałego zorganizowania festynu: sponsorom, całej obsłudze imprezy należą się wielkie słowa uznania i dziękczynne ukłony. Dziękujemy, te słowo należy powtarzać postokroć.

  Drugi dzień Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej był równie atrakcyjny, jak pierwszy, a może jeszcze bardziej. Odróżniał się innym repertuarem artystycznym i sportowym, nie zabrakło kolejnych znanych i lubianych nazwisk. Już od samego rana, gdy trwały kolejne turnieje sportowe, przybywało multum chętnych dobrej zabawy. Dzieciaki od rana "hasały" w wesołym miasteczku. Były również rozrywki intelektualne, mianowicie "Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej i Integracji Europejskiej". Inicjatorem tego konkursu było Regionalne Centrum Szkolenia Administracji w Ostrołęce, na czele z panią Dyrektor Krystyną Mierzwińską. Przybyły rodziny z całego powiatu, kibicujące uczestnikom olimpiady. Wszyscy uczestnicy finału finałów rozegranego właśnie w Małkini otrzymali bardzo cenne upominki, główną nagrodą był wakacyjny wyjazd zagraniczny do siedziby Unii Europejskiej - Brukseli.

  Atrakcje "goniły" kolejne atrakcje, nie było miejsca, ani czasu na nudę, program był bogaty i nie obyło się bez pokazu sprawności ratownictwa drogowego Ochotniczej Straży Pożarnej. Była symulacja wypadku drogowego, płonący samochód i niezwykle szybkie i sprawne tempo pomocy drogowej, w której strażacy zaprezentowali swoją zręczność i wspaniały, nowoczesny sprzęt.

  Początek występów estradowych w tym świątecznym dniu dał zespół ludowy "Małkinianka", przedstawiając swój niezmiernie ciekawy repertuar folklorystyczny.

  Później odbyła się wielka dyskoteka z zespołami: Akces, Akord, Convers, Canon, Doris, Dystans, Rewers, Technix. Kulminacyjnym punktem programu tego wieczoru był występ artysty - Andrzeja Rosiewicza. Pod sceną panowało podniecenie i wielki ścisk, każdy chciał być jak najbliżej gwiazdy.

  Dla wzmocnienia emocji o zmierzchu odbył się pokaz pirotechniczny, niebo nad Małkinią rozświetliły przepiękne ognie sztuczne. Emocje wzrastały z minuty na minutę, mimo późnych godzin wieczornych festyn nabierał rumieńców, a większa część publiki czekała na występ zespołu Skaner. Ludzie pod sceną szaleli rozgrzani koncertem, aż żal było się rozstać, dla większości uczestników impreza mogła by trwać jeszcze kilka dni, wszak był to początek wakacji.

  Wrażeń jest tysiące, zabawa na pewno była przednia, odbyła się z wielką pompą, nie zabrakło wielkich wydarzeń. Festyn na stałe zagości w kalendarzu imprez kulturalno - sportowych na terenie gminy Małkinia Górna. Spotkajmy się za rok na łęgu nadbużańskim w Małkini!

  TURNIEJE SPORTOWE ŚWIĘTOJAŃSKIEJ NOCY NADBUŻAŃSKIEJ

  Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna
  I miejsce Leszek Rogalski
  II miejsce Benedykt Adamiak
  III miejsce Wojciech Wujek

  Turniej Piątek Piłkarskich o Puchar Dyrektora GOK
  I miejsce "Orły Suchodolskie"
  II miejsce "Biedronki"
  III miejsce "Banany"

  Otwarty Turniej Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Międzygminnego Związku Ziemia Ostrowska
  I miejsce "Jak chcesz" Wyszków
  II miejsce Brok
  III miejsce "Kłusownicy"

  Plenerowy Turniej Szachowy o Puchar Redaktora Naczelnego Tygodnika Ostrołęckiego
  I miejsce Wojciech Niedobylski
  II miejsce Łukasz Zieliński
  III miejsce Anna Przeździecka

  Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Starosty Powiatu Ostrowskiego
  wśród kobiet:
  I miejsce Marta Kotlenga
  II miejsce Paulina Zaremba
  III miejsce Katarzyna Świercz
  wśród mężczyzn:
  I miejsce Mariusz Kamiński
  II miejsce Paweł Grygo
  III miejsce Krzysztof Śniadoch  Imprezę sponsorują

  NADBUŻAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA była wielkim wydarzeniem na skalę całego powiatu. O takiej imprezie plenerowej nie sposób szybko zapomnieć. Festyn zebrał same słowa uznania, był wspaniały, możemy się nim jedynie chwalić i być dumni. Organizatorami festynu byli: Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Małkini Górnej. Impreza nad rzeką Bug długo zostanie w pamięci wszystkich zebranych.

  A więc teraz wspomnień czas: o naszym wielkim festynie wiedziała cała Polska, a przynajmniej ta część, która słucha "Radia dla Ciebie" i ogląda W.O.T. Patronem medialnym było ogólnopolskie radio i telewizja. Przez cały tydzień poprzedzający festyn, w "Radiu dla Ciebie" można było usłyszeć nazwę naszej miejscowości nie tylko w zapowiedziach imprezy, ale również posłuchać audycji o rozwijającej się turystyce, walorach przyrodniczych, historii gminy i kolei, istniejących zabytkach, rozwijającej się kulturze. Śpiewał również zespół "Małkinianka" - wizytówka gminy. Jednym słowem w "Radiu dla Ciebie" Małkinia miała swoje pięć minut przez sześć dni oraz relacje na żywo nadawane z festynu. Również Warszawski Ośrodek Telewizyjny przedstawił sprawozdanie z Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej w Małkini Górnej.

  Oprócz tych największych, informacje o festynie przed i po zamieszczały: Ostrowski Tygodnik Powiatowy, Tygodnik Ostrołęcki, Wiadomości Małkińskie oraz Ostrowska Telewizja Kablowa i Małkińska Telewizja Kablowa.

  Pierwszym punktem programu w sobotę 24 czerwca były zawody wędkarskie. Już o godzinie piątej rano miłośnicy wpatrywania się w spławik zasiedli nad brzegiem rzeki, aby w skupieniu rywalizować o puchar Wójta gminy pana Marka Kubaszewskiego.

  Około godziny 11;00 na rozległych terenach wystawowych zaczęły pojawiać się pierwsze firmy prezentujące się na festynie. Była firma KRŰGER Polska (dzieciaki miały uciechę, mogły spróbować gratisowych napojów witaminowych, a dorośli skosztować kawy), firma Interchemall - Zespół Młynów Jelonki zainteresowanym rozdawała paczki mąki, Bank Kredytowy z Ostrowi Mazowieckiej prezentował swoją ofertę. W pełnym szyku prezentował się Browar Łomżą, który zapewnił smakoszom piwa szereg miejsc siedzących i parasole. Firma Coca -Cola oprócz swoich produktów zaprezentowała bardzo interesujący samochód reklamowy. Wiele osób, głównie dzieci wraz z rodzicami chętnie odwiedzało stoisko firmy Rockwool, gdzie rzucając lotką można było wygrać upominki. Takich atrakcji było bardzo dużo, nie sposób ich wszystkich wymienić, ale dodam, że były gratisowe baloniki, firmowe kubeczki, foldery reklamowe firmy BORAM i innych. Należy również wspomnieć o tak istotnej sprawie na tym festynie, jak scena, którą przygotował pan Mirosław Przesmycki - firma Transportowo-Usługowa.

  -Atrakcji wśród sponsorów, handlowców i wystawców było wiele: na przykład wystawa malarstwa pani Godlewskiej, kosmetyki firmy Avon. Gratisową degustację zapewnił nam również "Motel Mazowiecki" z Ostrowi Mazowieckiej. Do wystawców w tych dniach dołączyła Autoryzowana Stacja Obsługi DAEWOO z Ostrowi Maz. pana Andrzeja Modzelewskiego, która to prezentowała auta tejże marki. Z aut ciągle wysiadali i wsiadali potencjalni właściciele lub też osoby marzące o takich samochodach.

  Podczas festynu pogoda dopisała, co przyciągnęło licznych chętnych spędzania czasu na świeżym powietrzu, w doborowym towarzystwie, przy dobrej zabawie.

  W godzinach popołudniowych jako pierwszy zagrał zespół "The Colt" rozgrzewając publiczność, kolejny na scenie zagościł zespół "Big Day", przez niektórych uważany za wielkie wydarzenie festynu i najciekawszy punkt programu. Ale to był dopiero początek atrakcji, następnie, aby tradycji stało się zadość, bo był to przecież dzień świętego Jana, odbyło się przedstawienie obrzędowe "Wianki Świętojańskie". Było puszczanie wianków do Bugu, palenie ognisk, po rzece płynęły również dziewczyny przebrane za sobótki. Wszystko to nadało wyjątkowej atmosfery temu dniu, było malowniczo, powiało melancholią dawnych zabaw nocy świętojańskiej.

  Imprezę zaszczycili swoją obecnością oficjalnie zaproszeni goście, a wśród nich: Zbigniew Chrzanowski - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Chodkowski - Senator RP, Włodzimierz Nieporęt - Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Tadeusz Romanowski - Kierownik Delegatury w Ostrołęce Urzędu Wojewódzkiego, Zenon Sobejko - Urząd Wojewódzki, Zbigniew Rak - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Bogumił Brzózka - Starosta Powiatu, Józef Polak - Vice Starosta, Andrzej Andersz - Przewodniczący Międzygminnego Związku Ziemia Ostrowska, Zdzisław Jodkowski - Komendant Powiatowy PSP, Lech Dmochowski - Powiatowa.

  Festyn przyciągnął całe legiony ludzi, szacuje się, że festyn każdego dnia odwiedziło 10 tysięcy osób, zarażeni świąteczną atmosferą czekali na występ Renaty Dąbkowskiej. Piosenkarka otrzymał lawinę braw i słowa uznania, po koncercie było spotkanie z fanami i rozdawane autografy.

  Tego dnia odbyła się jeszcze "Dyskoteka z Radiem dla Ciebie", prowadzącym był sam Artur Orzech, który prosto z festiwalu w Opolu przyjechał do Małkini, aby bawić zebraną tutaj publiczność. Dyskoteka trwała do białego rana, a chętnych zabawy było bardzo wielu. Atmosfery panującej w tę najkrótszą noc w roku nie można opisać, to trzeba przeżyć. Pierwszy dzień dostarczył niezapomnianych wrażeń.

  Festynowi towarzyszyło wiele działań organizacyjnych, oprócz ciekawego programu artystycznego należało zadbać o porządek i bezpieczeństwo przebywających na terenie imprezy. Był punkt pomocy medycznej, w którym non stop przebywał lekarz i karetka pogotowia. A o bezpieczeństwo i porządek zadbali profesjonaliści: Agencja Ochrony "TARCZA" z Ostrołęki. Ich działania wspomagały takie służby, jak PSP z Ostrowi Maz., OSP gminy Małkinia oraz harcerze. Nad całością czuwała Powiatowa Komenda Policji z Ostrowi Maz. i Posterunek Policji w Małkini. Tym wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tak wspaniałego zorganizowania festynu: sponsorom, całej obsłudze imprezy należą się wielkie słowa uznania i dziękczynne ukłony. Dziękujemy, te słowo należy powtarzać postokroć.

  Drugi dzień Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej był równie atrakcyjny, jak pierwszy, a może jeszcze bardziej. Odróżniał się innym repertuarem artystycznym i sportowym, nie zabrakło kolejnych znanych i lubianych nazwisk. Już od samego rana, gdy trwały kolejne turnieje sportowe, przybywało multum chętnych dobrej zabawy. Dzieciaki od rana "hasały" w wesołym miasteczku. Były również rozrywki intelektualne, mianowicie "Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej i Integracji Europejskiej". Inicjatorem tego konkursu było Regionalne Centrum Szkolenia Administracji w Ostrołęce, na czele z panią Dyrektor Krystyną Mierzwińską. Przybyły rodziny z całego powiatu, kibicujące uczestnikom olimpiady. Wszyscy uczestnicy finału finałów rozegranego właśnie w Małkini otrzymali bardzo cenne upominki, główną nagrodą był wakacyjny wyjazd zagraniczny do siedziby Unii Europejskiej - Brukseli.

  Atrakcje "goniły" kolejne atrakcje, nie było miejsca, ani czasu na nudę, program był bogaty i nie obyło się bez pokazu sprawności ratownictwa drogowego Ochotniczej Straży Pożarnej. Była symulacja wypadku drogowego, płonący samochód i niezwykle szybkie i sprawne tempo pomocy drogowej, w której strażacy zaprezentowali swoją zręczność i wspaniały, nowoczesny sprzęt.

  Początek występów estradowych w tym świątecznym dniu dał zespół ludowy "Małkinianka", przedstawiając swój niezmiernie ciekawy repertuar folklorystyczny.

  Później odbyła się wielka dyskoteka z zespołami: Akces, Akord, Convers, Canon, Doris, Dystans, Rewers, Technix. Kulminacyjnym punktem programu tego wieczoru był występ artysty - Andrzeja Rosiewicza. Pod sceną panowało podniecenie i wielki ścisk, każdy chciał być jak najbliżej gwiazdy.

  Dla wzmocnienia emocji o zmierzchu odbył się pokaz pirotechniczny, niebo nad Małkinią rozświetliły przepiękne ognie sztuczne. Emocje wzrastały z minuty na minutę, mimo późnych godzin wieczornych festyn nabierał rumieńców, a większa część publiki czekała na występ zespołu Skaner. Ludzie pod sceną szaleli rozgrzani koncertem, aż żal było się rozstać, dla większości uczestników impreza mogła by trwać jeszcze kilka dni, wszak był to początek wakacji.

  Wrażeń jest tysiące, zabawa na pewno była przednia, odbyła się z wielką pompą, nie zabrakło wielkich wydarzeń. Festyn na stałe zagości w kalendarzu imprez kulturalno - sportowych na terenie gminy Małkinia Górna. Spotkajmy się za rok na łęgu nadbużańskim w Małkini!

  TURNIEJE SPORTOWE ŚWIĘTOJAŃSKIEJ NOCY NADBUŻAŃSKIEJ

  Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna
  I miejsce Leszek Rogalski
  II miejsce Benedykt Adamiak
  III miejsce Wojciech Wujek

  Turniej Piątek Piłkarskich o Puchar Dyrektora GOK
  I miejsce "Orły Suchodolskie"
  II miejsce "Biedronki"
  III miejsce "Banany"

  Otwarty Turniej Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Międzygminnego Związku Ziemia Ostrowska
  I miejsce "Jak chcesz" Wyszków
  II miejsce Brok
  III miejsce "Kłusownicy"

  Plenerowy Turniej Szachowy o Puchar Redaktora Naczelnego Tygodnika Ostrołęckiego
  I miejsce Wojciech Niedobylski
  II miejsce Łukasz Zieliński
  III miejsce Anna Przeździecka

  Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Starosty Powiatu Ostrowskiego
  wśród kobiet:
  I miejsce Marta Kotlenga
  II miejsce Paulina Zaremba
  III miejsce Katarzyna Świercz
  wśród mężczyzn:
  I miejsce Mariusz Kamiński
  II miejsce Paweł Grygo
  III miejsce Krzysztof Śniadoch   
   

   
   

  © Urząd Gminy Małkinia Górna. Wykorzystywanie materiałów opublikowanych w serwisie wyłącznie za pismną zgodą Właściciela.


  Obsługa techniczna: Piotr Konferowicz